Okolie a voľný čas

Niečo z histórie kúpeľov a okolia.

Ubytovanie v Bardejovských Kúpeľoch
Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele ležia približne 5 km od mesta Bardejov. Kúpele v Bardejove sa prvýkrát spomínajú v listine z roku 1247. Vznik samotných kúpeľov podmienili prírodné liečivé pramene a spĺňajú predpoklady na balneologické a klimatické kúpele. Začiatkom 19. storočia, boli najvyhľadávanejšie kúpele v Uhorsku.
V tesnej blízkosti penziónu sa nachádzajú dve expozície Šarišského múzea v Bardejove a to národopisné múzeum a múzeum ľudovej architektúry   – SKANZEN. Iba niekoľko kilometrov od kúpeľov sa nachádza zrúcanina Zborovského hradu alebo Makovica, ktorý ponúka nielen historickú prehliadku ale aj príjemnú prechádzku Bardejovskými lesmi.

 

 

BARDEJOV
Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1247, kde uhorský kráľ Béla IV. vymedzil hranice mesta. Historické centrum mesta ponúka viaceré unikátne historické pamiatky. Najvzácnejšou je monumentálna stavba baziliky svätého Egídia a z architektonického hľadiska patrí medzi najvýznamnejšie národné pamiatky. Unikátnou stavbou je mestská radnica, ktorá je postavené v neskoro gotickom a ranno-renesančnom štýle. Každý návštevník mesta a kúpeľov by nemal vynechať prehliadku hradobného opevnenia. Mesto bolo v roku 2000 zaradené do Zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. O Bardejove môžeme smelo povedať, že je „najgotickejšie“ mesto na Slovensku.

Ubytovanie v penzióne Zunama ponúka široké možnosti aktívneho oddychu.

Cykloturistika

Milovníkom bicyklov a cykloturistiky ponúkame zapožičanie bicyklov. V Bardejovských kúpeľoch a ich okolí sa nachádza množstvo cyklotrás s prekrásnymi scenériami.

Turistika

Samotná poloha Bardejovských Kúpeľov, ktoré sa nachádzajú v západnej časti Nízkych Beskýd a Ondavskej Vrchoviny ponúka výborné možnosti turistiky. Nachádza sa mnoho turistických trás.

Wellness a šport

V blízkom okolí penziónu sa nachádzajú tenisové kurty, ktoré fungujú aj počas zimných mesiacov. Ďalej sa tu nachádza minigolf a plážový volejbal.

Zimné športy

Počas zimných mesiacov je tu možnosť skvelej lyžovačky v blízkom okolí kúpeľov, ako aj v pohraničných strediskách Poľskej republiky v Krynici a Tyliczi. Pre milovníkov bežeckého lyžovania je v okolí niekoľko udržiavaných bežeckých tratí.